Клиника сосудистой хирургии
Сосудистый хирург
(067) 936 78 20

Профілактика варикозу

Варикозна хвороба поверхневих вен нижніх кінцівок – захворювання, при якому відбувається розширення підшкірних вен та неспроможність їх клапанів, як наслідок, втрати еластичності венозної стінки. Поширеність захворювання серед населення є надзвичайно великою, тому адекватне лікування, а головне – профілактика даного захворювання є актуальним питанням.


Особам з генетичною схильністю та професійними особливостями потрібно особливо ретельно звертати увагу на профілактику варикозу ніг.


В чому полягає профілактика та лікування варикозу нижніх кінцівок? Спершу, потрібно звернути увагу на спосіб життя та роботи. Рекомендовано більше рухатися, займатися гімнастикою, спортивними вправами (протипоказані вправи із статичним навантаженням, особливо важка атлетика). Позитивно впливає на венозний відтік – легкий біг, швидка ходьба і, особливо, плавання. Потрібно уникати позицій тіла, які вимагають довготривалого стояння та сидіння. При таких умовах, уповільнюється відтік венозної крові, яка, застоюючись, збільшує в них тиск. Якщо до тривалого стояння змушує певний професійний обов’язок ,то, обов’язково, в таких випадках потрібно використовувати спеціальний професійний компресійний трикотаж.


Якою може бути профілактика варикозу в домашніх умовах? Корисним для підшкірних вен є підвищене положення нижніх кінцівок, при якому покращується венозний відтік та зменшується навантаження на стінку вени. Наприклад, коли після робочого дня ви дивитеся телевізор чи просто читаєте, намагайтеся закинути ноги на підвищення – стілець, подушку чи навіть на стіл, в стилі американського менеджера. Корисним для поверхневих вен і кровообігу в нижніх кінцівках є контрастний душ ніг – періодичне чергування прохолодної та теплої води. Протипоказані гарячі ванни, сауни, тощо.


Профілактика варикозу при сидячій роботі полягає в періодичних прогулянках, якщо їх не вдається здійснити, то старайтесь підвищувати ноги або просто рухати стопами, забезпечуючи скорочення литкових м’язів, , таким чином, імітуючи ходьбу.


Часто варикоз розвивається в жінок після вагітності. Це пов’язано з тим, що під час вагітності змінюється гормональний фон жінки, що впливає на еластичність венозної стінки, а також впливом плоду в утробі жінки, який збільшує навантаження на нижні кінцівки матері та підвищує внутрішньочеревний тиск. Профілактикою варикозу при вагітності є застосування спеціальних еластичних компресійних колгот для вагітних, які здійснюють рівномірну компресію на поверхневі вени нижніх кінцівок, попереджаючи їх розширення. Такого профілактичного заходу під час вагітності жінки достатньо для того, щоб зменшити або попередити розвиток варикозу нижніх кінцівок у вагітних. Здоровий спосіб життя та кваліфіковані періодичні огляди в лікаря флеболога є запорукою здоров’я та краси ваших ніг.

Записывайтесь по телефонам

(067) 936-78-20

(094) 925-09-54

(067) 321-61-91

uriy_Gupalo@ukr.net

lenashved@ukr.net

Отзывы

...Надежды на сохранение моих ног не оставалось...   Стрессовые...
...Вернули мне веру в медицину......   Я хочу от всей души поблагодарить...
Была спасена моя нога... Я, Полева Галина Константинова, 1950 года...

 

 

Сосудистый хирург. Результаты лечения.

 

 

© Сосудистый доктор - 2013 г.
 
    (067) 936 78 20

УЗИ сосудов, варикоз, сосудистый хирург — консультация специалиста.